BİLİŞİM YAZ KAMPI 2018

Türkiye Bilişim Derneği’nin Genç yapılanmasının genel amacı mümkün olduğunca çok sayıda kişiyi bilişim sektörüne kazandırmak, özellikle genç bireylerin bilişim sektörüne ilgisini canlı tutmak olmuştur. Bu düşünce kapsamında ve 2017 yılında gerçekleştirilen Yaz Kampı projesi sonucunda alınan olumlu geri dönüşlerle artık bu etkinliğin her sene tekrar eden bir proje olması hedeflenmektedir.

Tbd Genç yönetim kurulu ve aktif üyeleri ile bu sene “TBD Genç 2017 Yaz Kampı” devamı olarak “TBD Genç 2018 Yaz Kampı” adı altında Türkiye Bilişim Derneği desteği ve Genç yapılanmadaki gönüllü üyeler ile daha zengin ikinci bir bilişim etkinliği planlanmıştır.

2018 kampınında 2017’de yaklaşık 300 olan katılımcı sayısını 300-500 arasına çıkarmak, daha fazla sayıda eğitimci ile çalışmak ve daha fazla derslik açabilmek ilk hedeflerdir. Tüm bunların yanı sıra bu sene ek olarak hem eğitici hem de sosyal bir proje gerçekleştirebilmek adına eğitimler arasında düzenlenecek ufak faaliyetlerle katılımcıların motivasyonlarını yüksek tutmak yapılamak istenen çalışmalar arasındadır.