DERSLER

 • GNU/Linux Sistem Yönetimi
  GNU/Linux Sistem Yönetimi 1. Düzey Eğitimi; GNU/Linux sistem yöneticiliğini meslek edinmeyi ya da yalnızca öğrenmeyi isteyen kişilere yönelik bir eğitimdir. Eğitimin hedefi; GNU/Linux’un yapısını derinlemesine bilen, herhangi bir kurumda ya da bağımsız biçimde GNU/Linux sistem yöneticisi olarak çalışarak deneyim kazanabilecek düzeyde kişiler yetiştirmektir.
 • C++ ve C Programlama Dili
  C Programlama Dili genel amaçlı orta seviyeli ve yapısal bir programlama dilidir. 1972 yılında Dennis Ritchie tarafından Bell Telefon Labaraturvarında Unix işletim sistemi ile kullanılmak için tasarlanmıştır. C, özellikle sistem programlamada sembolik makine dili (Asembler) ile tercih edilmektedir. İşletim sistemleri, derleyiciler ve debug gibi aşağı seviyeli sistem programlarının yazılımında yoğun olarak C programlama dili kullanılır.
 • Java/Kotlin
  Kotlin, JetBrains’in geliştirdiği bir programlama dilidir. JetBrains(bilmeyenler için)’in, IntelliJ IDE’sinin arkasındaki yaratıcı firma olduğunu hatırlatmalıyız. Java geliştiriciler için hazırlanmış şahane bir geliştirme ortamı olan IntelliJ’de artık Kotlin yazabilir ve Java kodlarını Kotlin’e çevirebilirsiniz.
 • HTML / CSS / Responsive
  PHP ile web programlamaya giriş kursunda internetin nasıl çalıştığından başlayıp dinamik web siteleri ve web uygulamaları yapmaya uzanan bir kurs programıdır. Web programlama alanında “Giriş” seviyesini hedeflemektedir.
 • PHP
  Programlama ve web geçmişi olan kimseler için web uygulamaları geliştirmeye yönelik ihtiyaçlar ve günümüze uygun çözümleri ele alacak bir eğitim olacak. Kursun amacı ihtiyaca yönelik web uygulamasını PHP ve bağlı teknolojileri kullanarak nasıl hayata geçirilebileceğinin mantığını sunmaktır.
 • Programlama Çocuk Oyuncağı
  7-12 yaş arası çocukları hedefleyen, daha önceki yıllarda projesini yürüttüğümüz ve kodlama mantığını scratch ile öğretmeyi planlayan projenin 4 günlük kurs yapısına dönüştürülmüş halidir. Çocuklara scratch ile kodlama mantığını öğreterek, programlama’ya başlangıç yapmalarını amaçlamaktadır.
 • Engelsiz Kodlama Atölyesi
  Daha önceki etkinliklerde, kurslarıma özel olarak ilgi gösteren engelli bireyler için hazırlanmış bir kodlama atölyesi
 • Python