Bilişim Yaz Kampı Eğitimleri

 

Siber Zorbalık ve Güvenli İnternet

Çocuklar, internet üzerinden oynadıkları oyun ve sohbet siteleri üzerinden açık hedef durumunda kalmaktadırlar. Bu konuda başta aileler olmak üzere çocukların kontrolünün sağlanması önem arz etmektedir. Rehber öğretmenler ile öncelikli olarak çocuklara bilinçli internet ve sosyal medya kullanımının öğretilmesi, kendilerine zarar verecek oyun ve diğer platformlardan kaçınmaları anlatılacaktır.

Çocuklar İçin Kodlama

7-12 yaş arası çocukları hedefleyen, daha önceki yıllarda projesini yürüttüğümüz ve kodlama mantığını Scratch ile öğretmeyi planlayan projenin 5 günlük kurs yapısına dönüştürülmüş halidir. Çocuklara Scratch ile kodlama mantığını öğreterek, programlama’ya başlangıç yapmalarını amaçlamaktadır.

Robotik Kodlama

Robotik kodlama, günümüzde çocuklara yönelik eğitim olarak da verilmeye başlanmış ve geleceğin teknolojilerinin üretilmesini sağlayacak olan bir alandır. Eğitimin amacı çocukların robotik kodlama ile tanışmasıyla robotik alanda da aktif olmaları sağlanmaktır. Robotlara yönelik kodlama yapılarak teknoloji üretilmesinin sağlanması, çocukların erken yaşta vizyonlarının ve zihinlerinin bu yönde gelişmesini de sağlamaktır.

Görüntü İşleme

Görüntü işleme, dijital ortama aktarılmış görseller üzerinden ilgili ihtiyaca göre faydalı bilgiler elde etmek için farklı tekniklerle özdeşleştirebilen bir yöntemdir. Görüntü işleme yöntemi, kaydedilmiş olan belirli görüntülerin işlenip mevcut resim ve grafiklerin değiştirilerek yabancılaştırılması veya iyileştirilmesi için kullanılmaktadır. Kursun amacı , öğrencilerimize Görüntü İşleme tekniğinin temellerini atmalarını sağlamaktır.

Arduino

Arduino eğitimi, program ve elektronik merakı olan kişiler için düzenlediğimiz bir eğitimdir. Amacı bizlerin robotik programlama konusunda gelişmemize yardımcı olmaktır.

Makine Öğrenmesi

“Machine Learning” yani “Makine öğrenimi” son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz terimler arasına girmiş durumda. Teknolojinin ilerlemesiyle gelişen makine, robot sektöründe çok önemli olan “Makine öğrenimi” kavramı en zor basamaklardan biridir. Bu kursumuzda makine öğreniminin ne olduğunu, günümüz ve gelecekteki durumunu anlamaya ve öğrenmeye çalışacağız.

Python

Python Programlama sizlere masaüstü ve web’de çalışan projeleri oluşturma imkanı sağlar. Bu Projelerinizi Python teknolojisi kullanarak geliştirebilmeniz bu eğitimin temel amacıdır.

PostgreSQL

Bu eğitim katılımcıların PostgreSQL veri tabanının temel kullanımını ve nasıl yönetileceğini öğrenmesi, kullanıcı düzeyinde gerekli becerileri kazanması ile birlikte açık kaynak ile ilgili farkındalık yaratmaktır.

Linux Sistem Yönetimi

Linux Sistem Yönetimi 0.5 ve 1. Düzey Eğitimi; Linux sistem yöneticiliğini meslek edinmeyi ya da yalnızca öğrenmeyi isteyen kişilere yönelik bir eğitimdir. Eğitimin hedefi; Linux’un yapısını derinlemesine bilen, herhangi bir kurumda ya da bağımsız biçimde Linux sistem yöneticisi olarak çalışarak deneyim kazanabilecek düzeyde kişiler yetiştirmektir.

HTML/CSS

PHP ile web programlamaya giriş kursunda internetin nasıl çalıştığından başlayıp dinamik web siteleri ve web uygulamaları yapmaya uzanan bir kurs programıdır. Web programlama alanında “Giriş” seviyesini hedeflemektedir.

PHP

Programlama ve web geçmişi olan kimseler için web uygulamaları geliştirmeye yönelik ihtiyaçlar ve günümüze uygun çözümleri ele alacak bir eğitim olacak. Kursun amacı ihtiyaca yönelik web uygulamasını PHP ve bağlı teknolojileri kullanarak nasıl hayata geçirilebileceğinin mantığını sunmaktır.

CEH Eğitimi

Sistem güvenliği eğitimi, bizleri sistemlerin açıklarını bulup onları onarmamızı sağlayacak bir eğitimdir. Amacı sistemlerde ki açıkların tespit edilmesi ve onların onarılmasıdır. 

JavaScript

Web teknolojileri alanında en çok kullanılan programlama dili olduğu gibi başka alanlarda da kullanılabilen geliştirilebilir, esnek bir programlama dilidir. Bu eğitimde javascript’in temellerini öğrenip bir web sitesinin arayüzünü işlevsel hale getirmeyi öğreneceğiz ve javascript evreninde küçük keşifler yapacağız.

Ağ Yönetimi

Ağ Yöneticileri (Network Yöneticisi), ağları ve iletişim sistemlerini yönetir. Ağ yöneticileri, bilgi akışını sağlayan ağları ve bilgisayar sistemlerini kurarlar, bunları destekler ve yönetirler. Eğitimin amacı bizlerin daha etkin birer ağ yöneticileri olmamızı sağlamaktır.